magazin
Animáció, dokfilm, reklám, videóklip vagy könyvajánló. Krétarajzok, fotók, szobrok, intarziaképek, vagy egy Orbán-portré szalonnakockákból.…
továbbmagazin
Ötventől kezdtük el visszaszámolni azokat a kisfilmeket, amelyek az elmúlt tíz évben a leginkább velünk maradtak. Listánk második felében van Diák…
továbbmagazin
A Friss Hús tálalásában hetedik alkalommal kápráztattak el minket a magyar kisfilmek. Összeszedtük nektek a kilenc kedvencünket, ezek azok az…
továbbmagazin
Kárpáti György Mór 2011-ben végzett az SZFE rendező szakán Enyedi Ildikó osztályában. Első nagyjátékfilmjét, a május 7-nek debütáló Guerillá-t…
továbbmagazin
Családi tragédiák, ifjúkori románcok és szertefoszló álmok – az ELTE Filmtudomány mesterszakának diákjai idén főképp drámai témákat választottak,…
továbbmagazin
A héten búcsút veszünk a téltől, mert meteorológiai értelemben végre megérkezett a tavasz! Bár a hőmérő higanyszála még hajlamos visszakúszni a…
továbbmagazin
Az elmúlt év rövidfilmtermésének legjavából válogatott a Friss Hús programja. Láttunk experimentális könyvillusztrációt, tudományos fantasztikumba…
továbbhír
Bolzanóba, Badalonába, Barcelonába és Bilbaóba utaznak magyar rövidfilmek, Vincent Cassel Magyarországra érkezik, megalakult a Közép-Európai…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié